Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Typy skrętu włosów

20 lutego, 2022 typy skrętu włosów


W dzisiejszych czasach wygląd fizyczny jest niezwykle ważny. Jednym z kluczowych jego elementów są włosy. Należy o nie w odpowiedni sposób dbać i je pielęgnować. Pomóc w tym może określenie jakie w ogóle są typy włosów. Ustalenie konkretnego typu skrętu włosów może bowiem ułatwić dobór odpowiednich środków stylizacyjnych.

Główny podział włosów

Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku pewien amerykański stylista o nazwisku Walker stworzył klasyfikację dotyczącą typów włosów. Podział zakładał uwzględnienie typu skrętów włosów, jak również ich grubości. W najogólniejszej klasyfikacji Walker podzielił włosy na cztery kategorie: włosy proste, kręcona, falowane oraz afro. W każdych z nich wyróżnione zostały natomiast kolejne typy z uwzględnieniem stopnia oraz kierunku skrętu.

Jak są oznaczone typy skrętów?

W klasyfikacji włosów stworzonej przez Walkera uwzględnione zostały również specjalne oznaczenia. Twórca klasyfikacji oznaczył kolejne, główne typy skrętu włosów cyframi porządkowymi od 1 do 4, a następnie dodał do nich literki alfabetu, które określały bardziej szczegółowy podział typów włosów.

Typy włosów, a pielęgnacja

Poznanie typów włosów jest szczególnie istotne w przypadku doboru odpowiednich środków pielęgnacyjnych i stylizacyjnych. Do każdego typu włosów inaczej sprawdzą się bowiem inne środki. W zależności od tego, czy mamy włosy faliste, kręcone, proste czy też w stylu afro niezwykle ważny jest bowiem dobór odpowiedniego preparatu pielęgnacyjnego.

Typy włosów mogą być różne. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji upiększającej swoją fryzurę warto poznać więc różnego rodzaju typy włosów, z którymi można się spotkać w rzeczywistości. Według pewnego stylisty, który stworzył tego rodzaju klasyfikację, niezwykle ważne jest poznanie struktury i formy swoich włosów. Tylko w przypadku pełnego przeglądu wiedzy na temat włosów możliwy jest bowiem odpowiedniego składnika pielęgnacyjnego oraz stylizowanego. Jak powszechnie wiadomo, włosy są jednym z kluczowych elementów wyglądu człowieka, dlatego też warto w porę o nie zadbać i cieszyć się nieskazitelną fryzurą przez długi czas. Określenie rodzaju włosów, jakie znajdują się na głowie jest jednym z pierwszych etapów walki z niesatysfakcjonującymi włosami. W momencie, w którym znane są już odpowiednie rodzaje włosów, dużo łatwiej jest dobrać odpowiedni suplement czy też preparat, mający na celu polepszenie wyglądu włosów. Warto o zadbać jak najwcześniej, ponieważ w młodym wieku dużo łatwiej jest budować odpowiednie nawyki dotyczące codziennej pielęgnacji ciała.

Przeczytaj więcej na magicart.pl

Redakcja ShirtCreate

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspirujemy do świadomego życia, piękna i zdrowia. Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie mody, urody, zdrowego stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

mity stomatologiczne
Koszulki Malfini
typy skrętu włosów

Typy skrętu włosów

20 lutego, 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

typy skrętu włosów