Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Modne uczesanie na wesele – jak wybrać idealną fryzurę?

18 lutego, 2022 uczesanie na wesele


Każda panna młoda chce wyglądać pięknie w dniu swojego ślubu. Dlatego dobór odpowiedniej fryzury, która będzie pasować do stylizacji ślubnej, a jednocześnie przetrwa całonocną zabawę, jest niezwykle ważny. Zatem jak wybrać idealne uczesanie na wesele?

Fryzura dopasowana do Ciebie

Wiele pań marzy o fantazyjnych kokach lub bujnych lokach, jednak przy wyborze uczesania na wesele nie należy się kierować jedynie estetyką danej fryzury. Ponieważ nawet najpiękniejsza fryzura może nie wyglądać ładnie, jeśli nie będzie pasować do kształtu naszej twarzy lub do długości i gęstości posiadanych włosów.

Twarz może być owalna, okrągła, kwadratowa, prostokątna, trójkątna, a nawet w kształcie serca. Do każdego typu będą pasowały inne fryzury, dlatego warto jeszcze przed udaniem się do fryzjera ustalić swój kształt twarzy. Przeglądając fryzury ślubne, zastanówmy się także, czy będą one pasować do naszych włosów. Ponieważ niektóre z nich jak na przykład efektowne koki mogą wymagać posiadania długich włosów. Gęstość włosów także nie jest bez znaczenia, gdyż pewne uczesania mogą nie wyglądać dobrze, jeśli nasze włosy są zbyt rzadkie lub zbyt gęste. Pamiętajmy również, że dobry stylista fryzur, powinien pomóc nam w wyborze idealnej fryzury, dlatego warto korzystać z porad specjalistów.

Fryzura dopasowana do stroju i pory roku

Dobrze dobrana fryzura musi współgrać z suknią ślubną. Jeśli suknia jest bardzo strojna, to lepiej będzie postawić na prostą fryzurę z maksymalnie jedną ozdobą. Natomiast panie planujące wystąpić w klasycznej sukni bez koronek, czy dodatkowych aplikacji, mogą pozwolić sobie na bardziej urozmaicone i wyszukane fryzury. Uczesanie na wesele może także nawiązywać do bukietu ślubnego. Wystarczy, że wepniemy w upięcie lub kok kilka malutkich kwiatków, przy czym ważne, aby je odpowiednio zabezpieczyć przed zbyt szybkim wyschnięciem.

Nie bez znaczenia będzie także dopasowanie fryzury ślubnej do pory roku. Ponieważ gładkie koki zdecydowanie lepiej sprawdzają się w letnie i upalne dni. Ponadto dobrze ułożony kok zapewni pannie młodej wygodę podczas tańców. Natomiast rozpuszczone włosy i swobodnie opadające kosmyki włosów to uczesanie przeznaczone na chłodniejsze dni oraz wymagające regularnego poprawiania w trakcie trwania wesela.

Podsumowując, jeśli chcemy się cieszyć modną i jednocześnie dopasowaną fryzurą ślubną, trzeba odpowiednio ją dobrać do kształtu twarzy, typu posiadanych włosów, sukni ślubnej, a nawet pory roku. Biorąc te wszystkie czynniki pod uwagę, zyskamy pewność, że wybrane uczesanie na wesele będzie stylowe, podkreśli nasze atuty i przetrwa całą noc w nienaruszonym stanie.

Przeczytaj więcej na jakitatuaz.pl

Redakcja ShirtCreate

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspirujemy do świadomego życia, piękna i zdrowia. Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie mody, urody, zdrowego stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

mity stomatologiczne
Koszulki Malfini
typy skrętu włosów

Typy skrętu włosów

20 lutego, 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

typy skrętu włosów