Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Rodzaje herbat – którą wybrać?

18 września, 2019


Można w dużym uproszczeniu podzielić ludzi na dwie grupy: tych, którzy kochają kawę oraz tych, którzy kochają herbatę. Fanów obu tych napojów jest mnóstwo i wiele z nich zna się na nich jak mało kto! Dla zwykłego człowieka istnieje czarna herbata i kawa rozpuszczalna – a jest tego znacznie więcej! Warto spróbować, jak smakują inne napoje, nie tak oczywiste. Dziś na tapet bierzemy rodzaje herbat, które mają cudowne właściwości!

Czarna, biała, zielona –kolorowy świat herbat

Oczywiście mówienie „czarna herbata” czyli „zwykła” to duży błąd. Już samej tej herbaty mamy wyróżnione kilka odmian! Najpopularniejsza to Assam. Wynaleziona przez chińczyków, najbardziej znana odmiana herbaty. Jest dosyć wysuszająca, jednak to właśnie ona zawiera największą dawkę kofeiny. Obecnie najczęściej obrabia się ją za pomocą maszyn, jednak najlepsza jakość uzyskiwana jest w procesie ręcznym
Kolejna czarna herbata to Earl Grey, którą również większość ludzi zna. Jest ona połączeniem herbaty czarnej z aromatem, jaki daje skórka bergamotki. Pomaga ona w pracy mózgu, poprawia umiejętność koncentracji oraz podnosi odporność. Bergamotka ma również działanie hamujące tworzenie się tłuszczów we krwi oraz dobrze wpływa na wygląd i zdrowie naszej skóry.
Sencha to herbata zielona. Pochodzi ona z Japonii i do dziś właśnie ten kraj produkuje najwięcej tej herbaty. Zielona odmiana charakteryzuje się gorzkawym smakiem z nutą trawy. Jest ona jedną z najlepiej działających na organizm człowieka herbat, gdyż zawiera najwięcej przeciwutleniaczy. Poleca się wypicie naparu Sencha, jeśli chcemy się zrelaksować, oczyścić umysł i uspokoić.
Z kolei jeśli chcemy nabrać energii i pobudzi się do działania najlepsza będzie Yerba Mate. Słynie ze swojego niezwykłego i bardzo oryginalnego sposobu zaparzania w specjalnych naczyniach z rurką. Co ciekawe, Yerba nie jest wcale w praktyce herbatą. Jej liście to nic innego jak ostrokrzew paragwajski. Jednak od lat przyjęto nazewnictwo „herbata”.
Kolejny kolor to czerwony, czyli herbata Roiboos. Tutaj również mamy do czynienia z krzewem. Ta „herbata” ma bardzo delikatny smak bez żadnej goryczy. Nie zawiera kofeiny, więc może ją pić bez problemu każdy, nawet małe dzieci. W zamian zawiera wiele przeciwutleniaczy. Nie ma za to taniny, czyli składnika odpowiadającego za blokowanie przyswajania cennych związków mineralnych.
Ostatni kolor to herbata biała – Silver needle. Jej nazwa pochodzi od barwy młodych, dopiero co kwitnących liści herbaty. Sam napar jest w odcieniach żółtego. Jej skład i działanie jest bardzo zbliżony do zielonej herbaty. Nie ma jednak w smaku goryczki, jest bardzo delikatna.

Rodzaje herbat – podsumowanie

Świat herbat jest bardzo obszerny i zawiera mnóstwo różnych odmian. Nie przedstawiliśmy wszystkich możliwości – skupiliśmy się na tych najbardziej popularnych i docenianych na świecie. Warto próbować połączeń różnych herbat z aromatami owoców, ziół i kwiatów. Można doznać prawdziwej rozkoszy na naszych kubkach smakowych!

Redakcja ShirtCreate

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspirujemy do świadomego życia, piękna i zdrowia. Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie mody, urody, zdrowego stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

słoiczki na kremy
Szybka pożyczka bez odmowy
komfort dziecka

Jesteś zainteresowany reklamą?

komfort dziecka