Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jakie buty na zimę?

27 września, 2019


Buty zimowe to chyba najtrudniejszy wybór z kategorii obuwie. Mają one najcięższe zadanie i muszą być niezawodne. Wybór jest duży, co trochę ułatwia sprawę. Jednak wciąż nie wiemy, które rzeczywiście się sprawdzą i będą odporne na każde warunki atmosferyczne. W naszym artykule podpowiemy, na co zwracać uwagę i jakie buty na zimę wybrać, żeby służyły nam dłużej niż jeden sezon.

Jakie buty na zimę kupić?

Oczywiście nie chodzi nam tylko o samą praktyczną stronę obuwia, ale także o ich dobry wygląd. Jeśli chcemy zakupić damskie buty, to najpopularniejsze są Timberlandy. To marka, która od lat produkuje wysokiej jakości obuwie, głównie zimowe i jesienne. Buty są wykonane starannie i mają charakterystyczny kolor – wielbłądzi. To najczęściej wybierany odcień. Mają grubą, traperową podeszwę. Mogą być wysokie lub niższe.
Jeśli lubimy buty na obcasie, warto pomyśleć o wysokich kozakach. Pisząc „wysokich” naprawdę mamy to na myśli. Buty sięgające aż do uda. Mogą być także płaskie, ale długa cholewka plus obcas bardzo ładnie wydłużą optycznie nogę. Najpopularniejsze są buty koloru czarnego, gdyż pasują do praktycznie każdego stroju. Podeszwa również może być traperowa, a obcas jest wtedy w postaci klocka. Dobrze wykonane buty są wygodne i bardzo stabilne.

Jak dbać o buty, aby posłużyły nam jak najdłużej?

Nawet takie drogie buty, jak Timberlandy, muszą być odpowiednio pielęgnowane i traktowane. Inaczej będą przemakać i ulegać zniszczeniu na przykład przez sól rozsypywaną na chodnikach. Dlatego należy zaopatrzyć się w specjalne produkty do pielęgnacji obuwia oraz do ochrony.
Przede wszystkim najważniejszy jest impregnat. Służy on do zabezpieczenia obuwia przed przemakaniem. Tworzy powłokę, przez która wilgoć nie przedostaje się do środka. Impregnację trzeba wykonywać kilka razy, zawsze przed rozpoczęciem sezonu. Impregnat może być w formie sprayu lub płynu z gąbeczką. Pamiętajmy, aby produktów używać na wolnym powietrzu, gdyż mogą być mocno duszące. Impregnat może być bezbarwny lub posiadać odcień dobrany pod kolor obuwia.
Ważną sprawą jest też czyszczenie butów, gdyż zima ich nie oszczędza. Warto po każdym zabrudzeniu przemywać buty za pomocą wilgotnej ścierki. Świetnym sposobem na ich oczyszczenie są też specjalne, twarde gąbki, które ścierają brud. Nie można ich jednak używać do każdego rodzaju materiału, ale z pewnością sprawdzi się do zamszu i nubuku.

Dobre buty na zimę to podstawa!

Jeśli dopuścimy do przemoknięcia obuwia, może być to jego definitywny koniec. Jak już raz się to stało, to może powtarzać się częściej. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i impregnacja. Zima rządzi się swoimi prawami i wystawia obuwie na wiele prób. Kupując buty na zimę zwracajmy uwagę nie tylko na ich zewnętrzny wygląd, ale także na wnętrze. Stopa musi być odpowiednio ogrzana i dobrze ustabilizowana. Ale nie zapominajmy o miejscu na grube skarpety! Bez tego elementu zimowego ubrania ani rusz!

Redakcja ShirtCreate

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspirujemy do świadomego życia, piękna i zdrowia. Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie mody, urody, zdrowego stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

mity stomatologiczne
Koszulki Malfini
typy skrętu włosów

Typy skrętu włosów

20 lutego, 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

typy skrętu włosów