Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak czyścić plecaki i torby młodzieżowe? Nadchodzi koniec Twoich zmartwień.

25 lutego, 2021 plecak męski

Ile razy plecak Twojego dziecka wymaga w ciągu roku czyszczenia? Nie potrafisz tego zliczyć na palcach? Nie Ty jeden… Rodzice nieustannie zmagają się z problemem, którym są zabrudzone plecaki młodzieżowe. Robi się on znacznie poważniejszy, gdy torba młodzieżowa jest jasna i szyta z oryginalnej skóry. Na szczęście nie z takimi wyzwaniami dawaliśmy sobie radę! Plecak młodzieżowy można szybko i dokładnie wyczyścić stosując odpowiednie preparaty do pielęgnacji i czyszczenia galanterii skórzanej. Dziś wskażemy Tobie, które z nich warto użyć, by odzyskać piękno torby młodzieżowej każdego nastolatka bez względu na stopień jej zabrudzenia.

Zacznij od delikatnych środków

Od czego najczęściej brudzą się torebki młodzieżowe? Niezależnie od wieku dziecka przeważnie jest to piasek w formie błota. Na szczycie listy zabrudzeń jest również kusz, a także plamy cięższe w usunięciu, (tj. tusz od długopisu, atrament z pióra lub mazaka, trawa, krew, tłuszcz). Mamy mają z czym walczyć… Jednak w przypadku kiedy plecaki młodzieżowe i torby są szyte z wysokogatunkowej skóry naturalnej lub ekologicznej wyzwanie to traci na ciężkości. Dlaczego? Ponieważ oryginalny materiał dużo łatwiej wyczyścić niż ten niskiej jakości, który szybko wchłania wszelkie plamy. Pierwszym zalecanym krokiem jest powierzchowne oczyszczenie torby młodzieżowej. Warto nieco zmoczyć szmatkę, tak aby była wilgotna i przetrzeć nią plecak młodzieżowy. Zdarza się, że w przypadku delikatnych zabrudzeń sama ingerencja wilgotnej szmatki wystarcza. Natomiast kiedy czeka Cię starcie z poważniejszymi plamami warto uzbroić się w odpowiednie środki czyszczące. 

Wybierz profesjonalne preparaty do czyszczenia torebki młodzieżowej 

Brudna torba młodzieżowa nie powinna pozostawać w takim stanie zbyt długo. Im więcej czasu minie tym bardziej brud wgryzie się w materiał plecaka. Dlatego najlepiej od razu po zauważeniu zabrudzenia zabrać się do jego usunięcia. Będąc przezornym warto dużo wcześniej zaopatrzyć się w specjalne gąbeczki do czyszczenia ( przydają się w przypadku bardzo wymagających skór, takich jak np. nubuk, czy zamsz), pianki czyszczące (to preparaty, które niezwykle szybko usuwają plamy), a także środki do pielęgnacji naturalnej skóry. 

Ważne jest, by podczas zakupów zwrócić uwagę z jakiego rodzaju skóry naturalnej lub ekologicznej wykonana została torba młodzieżowa. Poszczególne środki mają składy dostosowane do odpowiednich typów skór. Źle wybierając preparat można uszkodzić materiał, co negatywnie wpłynie na estetykę każdej torby młodzieżowej. Dlatego polecamy przede wszystkim konsultacje wybieranych środków z doradcą w sklepie. 

Miejscem, w którym niejednokrotnie sami zaopatrywaliśmy się w preparaty do czyszczenia i pielęgnacji skórzanych akcesoriów jest sklep internetowy Super Galanteria. To miejsce, w którym nie tylko kupisz modne plecaki młodzieżowe i torby ze skóry, ale również zaopatrzysz się w preparaty przeznaczone do ich pielęgnacji. Fakt robienia zakupów przez Internet nie uniemożliwia Tobie skorzystania z porady doradcy. Zawsze możesz zadzwonić do Super Galanterii lub napisać maila z zapytaniem. Obsługa klienta działa tutaj z prędkością światła, odpowiedź otrzymasz w ciągu kilku minut. W ten sposób zyskasz 100% pewność, że wybrane przez Ciebie środki czyszczące i pielęgnujące galanterie skórzaną są prawidłowo dobrane do torby młodzieżowej. 

Kiedy preparaty dotrą pod Twój adres rozpakuj je i postępuj zgodnie z instrukcją. Producent zawsze zamieszcza na ulotce lub opakowaniu porady, które dokładnie opisują w jaki sposób posługiwać się danym środkiem. Pamiętaj, nigdy nie działaj z przesadą! Zbyt duża ilość pianki czyszczącej lub innego preparatu możesz zaszkodzić skórze. Umiar jest wskazany nawet przy czyszczeniu galanterii. 

Partnerem artykułu jest sklep z galanterią i plecakami supergalanteria.pl 

Redakcja ShirtCreate

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspirujemy do świadomego życia, piękna i zdrowia. Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie mody, urody, zdrowego stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

mity stomatologiczne
Koszulki Malfini
typy skrętu włosów

Typy skrętu włosów

20 lutego, 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

typy skrętu włosów