Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak kręcić loki prostownicą? – sprawdzone sposoby

17 lutego, 2022 jak kręcić włosy prostownica

Za pomocą prostownicy nie tylko można wyprostować włosy, ale także stworzyć loki. Jak kręcić loki prostownicą, aby osiągnąć pożądany efekt i nie zniszczyć włosów?

Odżywianie i ochrona włosów

Prostownica działa ciepłem i osiąga wysoką temperaturę. To ciepło może uszkodzić włosy, dlatego ważne jest, aby dobrze je zabezpieczyć przed rozpoczęciem kręcenia. Można to zrobić za pomocą środka chroniącego przed ciepłem, takiego jak serum. Jakie wybrać serum, to zależy od rodzaju włosów — czy włosy są zniszczone przez farbowanie, czy naturalnie się puszą? Następnie należy zastosować dodatkowy produkt do pielęgnacji włosów, który sprawi, że kosmyki będą zdrowe i lśniące, a potem dobrze umyć włosy.

Kręcenie loków prostownicą krok po kroku

Zanim zaczniesz kręcić loki, podziel górną i dolną część włosów na dwie sekcje. Połóż palce wskazujące po bokach głowy na poziomie skroni i powoli odciągnij je w linii prostej. Włosy, które podnosisz palcami, to górna część, pozostałe włosy to dolna część. Tymczasowo zabezpiecz dwie części gumką lub spinką do włosów.

Loki można kręcić pionowo lub poziomo.
Aby skręcić loki pionowo, weź małe pasmo włosów i trzymaj prostownicę pionowo. Zaciśnij pasmo w prostownicy w pobliżu nasady włosów. Obróć prostownicę z zaciśniętym pasmem raz wokół własnej osi, czyli o 360 stopni. Resztę podtrzymaj, a następnie jednym ruchem powoli zsuń szczypce. Gdy pasmo wypadnie ze szczypiec, okręć je wokół palca w kierunku lokowania, aby utworzyć lok.
Odwróć prostownicę od twarzy, aby loki odkręcały się na zewnątrz. Aby uzyskać naturalny efekt, loki skręcaj naprzemiennie.

Aby skręcić loko poziomo, trzymaj prostownicę poziomo i trzymaj ją otwartą. Owiń pasmo wokół prostownicy, ściśnij szczypce i powoli zsuń je jednym ruchem. Gdy tylko pasmo wypadnie ze szczypiec, owiń je ponownie wokół palca w kierunku loków i puść.

Jak tworzyć poziome fale?

Przytrzymaj dolną część pasma jedną ręką. Trzymaj prostownicę poziomo i zaciskaj pasmo blisko cebulek włosów. Obróć prostownicę o 180 stopni do przodu i przesuń ją kilka centymetrów w dół. Zatrzymaj i obróć prostownicę o 180 stopni w drugą stronę i trochę cofnij. Powtórz to na całym pasmie włosów. Na koniec ściśnij lok do góry ręką i puść.

Gdy loki wyjdą z prostownicy, będą ciepłe. Aby uzyskać pożądany efekt, ważne jest, aby przed rozczesaniem pozostawić loki do ostygnięcia w zwiniętej formie. Gdy włosy są ciepłe, przybierają nieco inny kształt. Kiedy włosy ostygną, można rozczesać loki rękoma lub szczotką, następnie spryskać je lakierem — wtedy efekt utrzyma się dłużej.

jak kręcić włosy prostownica

Przeczytaj więcej na maseczkidlapolski.pl

Redakcja ShirtCreate

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspirujemy do świadomego życia, piękna i zdrowia. Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie mody, urody, zdrowego stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

mity stomatologiczne
Koszulki Malfini
typy skrętu włosów

Typy skrętu włosów

20 lutego, 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?

typy skrętu włosów