ShirtCreate.pl

Moda, Uroda, Lifestyle, Zakupy

Lifestyle Zakupy

Wyprawka dla niemowlaka – co trzeba mieć?

Ciąża to zarówno bardzo ciężki okres i bardzo szczęśliwy. Czekając na przyjście na świat naszej pociechy przygotowujemy dla niej wszystko, co potrzebuje. Kompletowanie wyprawki to nie lada zadanie dla rodziców! Trzeba o wszystkim pamiętać i wybrać odpowiednie produkty. Ale tak naprawdę czego potrzebuje niemowlę i ile rzeczy muszę mieć? Ciężko się w tym wszystkim połapać i mieć pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy! Podpowiemy, jak skompletować wyprawkę dla niemowlaka!

Co powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka?

Mały człowiek potrzebuje dużo rzeczy! Cała wyprawka to ogromny wydatek, jednak nie obejdzie się bez niego. Niemowlę wymaga szczególnej opieki, do której potrzebnych jest bardzo dużo rzeczy. Zacznijmy od tych największych!

Oczywiście maleństwo musi mieć swoje łóżeczko. Możemy wybrać model, który rośnie razem z dzieckiem. Można zamontować materac na różnej głębokości, a szczebelki w razie potrzeby wyciągnąć. Kolejna rzecz to wózek – transport dla dzidziusia. Najlepiej wybrać taki, który spełnia kilka funkcji na raz. Powinien zawierać gondolkę, fotelik oraz siodełko dla większego dziecka, aby móc w nim siedzieć. Tym sposobem zaoszczędzimy i pieniądze, i miejsce. Wszystko w jednym jest też dużo bardziej praktyczne i sprawdzone.

Kolejna ważna rzecz to wanienka oraz przewijak. Przewijak najczęściej umieszcza się na łóżeczku lub na pralce w łazience. Do wanienki warto zakupić specjalny leżaczek, który ułatwia mycie bobasa. W tym miejscu warto pociągnąć temat pielęgnacji. Malutkie dziecko wymaga szczególnej troski o higienę i nawilżenie ciała. Musimy zakupić specjalny zestaw kosmetyków, a przede wszystkim delikatne emulsje i kremy na odparzenia. Oczywiście nie może zabraknąć ręczniczka, z miękkie tkaniny, oraz pieluch – zarówno tych do przewijania, jak i tetrowych lub muślinowych. Z akcesoriów potrzebnych przy pielęgnacji zaopatrzmy się też w specjalne nożyczki do paznokci oraz miękką szczotkę do włosków.
Wyprawka dla niemowlaka to także ubranka. Ich ilość powinna wynosić po kilka sztuk z każdego rodzaju. Pamiętajmy, że dziecko się brudzi i często trzeba robić pranie. Dlatego trzeba kupić mały zapas. Nie przesadzajmy jednak, gdyż maluch szybko urośnie i znowu będziemy musieli wymieniać garderobę!

Kolejne przedmioty do butelka, smoczek, gryzak i inne małe zabawki. Warto też pomyśleć o słynnych Misiach Szumisiach, które pomagają dziecku zasnąć. Butelka może przydać się, jeśli zdecydujemy się przestać karmić piersią lub do odciągniętego mleka. Smoczków trzeba mieć w zapasie, bo takie drobiazgi często giną. Pamiętajmy też o dodatkowych przedmiotach, które nie są obowiązkowe, ale mogą się przydać. Obecnie jest wiele udogodnień dla mam i tatów, które bardzo ułatwiają codzienne życie z maluchem!

Nowe życie, jakim jest malutkie dziecko, to ogromne szczęście. Pamiętajmy, że nie liczą się same materialne rzeczy i dobra opieka, ale też ogrom miłości, jak powinniśmy każdego dnia przelewać na maleństwo. Wpłynie to na jego poprawny rozwój i pogodne życie. Cała rodzina powinna cieszyć się z dziecka – a uśmiech dziecka wynagrodzi każdą poświęconą mu minutę!