ShirtCreate.pl

Moda, Uroda, Lifestyle, Zakupy

Lifestyle Moda

Rodzaje męskich koszul

Mówi się, że każdy mężczyzna dobrze wygląda w garniturze. Eleganckie wydanie facet rzeczywiście jest jednym z najlepszych! Jednak już dobrze dobrana koszula może pokazać mężczyznę od najlepszej strony. Nie bez powodu mamy kilka typów do wyboru! Rodzaje męskich koszul można podzielić na parę podstawowych modeli. Warto je poznać i dopasować idealnie do swojej budowy ciała. Wtedy będziemy wyglądać najlepiej jak się tylko da!

Koszule na każdą okazję, czyli ile koszul masz w swojej szafie?

Koszula koszuli nie równa. Mamy takie na specjalne okazje, na jeszcze „specjalniejsze” okazje i zwykłe, na co dzień. Tak naprawdę w koszulach można by chodzić każdego dnia! Nadają się wszędzie, w zależności od modelu. Dlatego właśnie powinno się mieć ich kilka, o różnym kroju i kolorach. Podstawą jest posiadanie koszuli do garnituru. Są one specjalnie wykonane. Do eleganckich spodni można spokojnie mieć kilka modeli koszul, gdyż nie ma jednej, wyraźniej reguły. Na co dzień panuje jeszcze większa dowolność i ilość modeli. Najbardziej różnią się wykonaniem i użytym materiałem.

Jakie są rodzaje męskich koszul?

Zacznijmy od uniwersalnej OCBD. Jest to koszula, którą można nosić zarówno na co dzień, to zwykłych stylizacji, jak i na bardziej formalne okazje. Zwykle jest biała, delikatnie różowa bądź niebieska. Może występować także w prążkach.
Kolejny klasyk to koszula w najbardziej znaną kartkę, czyli Gingham! Bardzo casualowa, odznaczająca się powiewem luzu. Teraz przyszła kolej na formalny model, czyli koszulę z mankietami Portofino. To rodzaj wywijanego na zewnątrz mankietu. Znana jest z filmów o Jamesie Bondzie i nadaje się na formalne okazje, ale także na mniej zobowiązujące spotkania.
Na letnie, ciepłe dni do mniej formalnych stylizacji idealnie nada się koszula lniana. Oddychająca, przewiewna, a jednocześnie dość elegancka na letnią pogodę. Najwięcej w szafie powinno się mieć koszul półformalnych, które nadają się na większość okazji. Mają guziki w makietach, ale za to postawiony kołnierzyk i nie mają kieszeni. Dlatego też są zwane pół-formalnymi. Koszula do garnituru odróżnia się brakiem guzików w mankietach, w których powinny znaleźć się eleganckie spinki. Warto też zaopatrzyć się w koszulę flanelową, która idealnie sprawdzi się w chłodniejsze dni, do stylizacji na co dzień.

Męskie koszule to o wiele więcej, niż nam się wydaje!

Rodzaje męskich koszul zaskakują, gdyż nie o wszystkich mamy pojęcie. Są modele, które już dawno wyszły z mody lub pojawiają się tylko w niektórych kręgach. Są też takie, które są pozostałością dawnych czasów i wciąż nosi je prawie każdy mężczyzna. Po lekturze naszego artykułu już wiesz, że jedna koszula w szafie to zdecydowanie za mało. Potrzeba przynajmniej kilku różnych modeli, aby zapełnić kolekcję. Koszule spełniają się w wielu sytuacjach i naprawdę zawsze można w nich wyglądać dobrze. Warto poszerzyć swoją garderobę. Może koszule okażą się strzałem w dziesiątkę w Twoim stylu?