ShirtCreate.pl

Moda, Uroda, Lifestyle, Zakupy

Lifestyle

Jak planować dzień?

W obecnych czasach ludzie żyją w ciągłym biegu. Biegamy, stresujemy się, chcemy wszystko szybko załatwić i iść dalej. Taki tryb życia jest naprawdę okropny dla naszego zdrowia, samopoczucia i psychiki. W każdym dniu można znaleźć okazję do chwili odpoczynku i zatrzymania się na moment. Wszystko to zależy od dobrej organizacji. Jeśli tylko dowiemy się, jak planować dzień, z pewnością zyskamy dużo dobrego!

Planery, organizery, kalendarze – zaplanuj swój dzień

Dużym ułatwieniem w dobrym rozplanowaniu dnia jest zanotowanie wszystkiego, co musimy zrobić. Wiele osób korzysta z tradycyjnych kalendarzy w formie notatnika. Możemy tam zapisywać zaplanowane spotkania, wizyty u lekarza i sprawy, o których nie możemy zapomnieć. To świetne rozwiązanie, aby mieć wszystko pod kontrolą.
Obecnie bardzo modne są także organizery i planery. To formy bardzo podobne do klasycznych kalendarzy. Jednak mogą mieć inny kształt oraz dodatkowe informacje. Planer zwykle jest w postaci jednej strony na każdy miesiąc. Całe 31 dni jest umieszczone w jednym miejscu. Dzięki temu mamy pogląd na sytuację w obrębie całego miesiąca. Nic nam nie umknie, bo nie sprawdziliśmy drugiej strony! Organizery mają dodatkowe funkcje, jak na przykład specjalne listy, codzienne plany obowiązków itp. Każdy może rozpisać wszystkie plany, listy, zakupy i obowiązki.

Doba ma 24 godziny – nie próbuj zrobić więcej niż możesz!

Masz czasem wrażenie, że doba jest za krótka, bo nie możesz ze wszystkim zdążyć? To nie z dobą jest problem, ale z Tobą. Nie można brać na siebie za dużej liczby obowiązków, gdyż może to poważnie wpłynąć na Twoją kondycję i samopoczucie. Jeśli widzimy, że nie dajemy sobie rady, nie bójmy się poprosić o pomoc. Jeśli w pracy mamy za dużo na głowie, poinformujmy o tym odpowiednie osoby. Nikt nie jest maszyną, czy robotem, aby nigdy się nie zmęczyć.
Jednak wbrew pozorom zdecydowanie więcej możemy zrobić, jeśli dobrze zaplanujemy dzień. W złej organizacji dużo szybciej się męczymy i nie wyrabiamy czasowo. Więc warto zacząć od dokładnego planowania dnia nim pójdziemy do szefa z informacją, że dostaliśmy za dużo pracy. Być może wcale tak nie jest!

Planowanie wejdzie Ci w nawyk

Choć z początku trudno przywyknąć do sztywnego grafiku, z czasem dzień sam będzie się układał. Do systematyczności człowiek szybko się przyzwyczaja. Dodatkowo jest to bardzo zdrowe dla naszego organizmu. Szczególnie zaplanowane, regularne pory posiłków. W zaplanowanym dniu mamy czas na wszystko – na odpoczynek, na sport, na pracę. Każda część ma swoje przypisane miejsce. To prostsze niż myślisz! Warto spróbować i pracować nad swoim rozwojem. Znajdź w Internecie planer do wydruku i zaplanuj swoje nadchodzące dni. Zdecydowanie łatwiej będzie Ci wykonać wszelkie powierzone zadania, ale także znaleźć czas dla siebie. Wszystko zależy od dobrej organizacji. Pora na Ciebie!