Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jaki fotelik Maxi Cosi pasujący do bazy Isofix jest najlżejszy?

16 listopada, 2020

W ofercie holenderskiego producenta samochodowych fotelików dziecięcych znajdziemy mnóstwo nowoczesnych konstrukcji gwarantujących bezpieczeństwo i komfort transportu dzieci w różnym wieku, od niemowląt zaczynając, przez przedszkolaki, a na uczniach pierwszych klas szkoły podstawowej kończąc. Jeśli szukasz najlżejszych fotelików tej marki, które bez problemu można zainstalować do bazy Isofix, ciekawą propozycją będą modele Maxi Cosi Cabriofix dla dzieci od urodzenia do ok. 12 miesiąca życia.

Co to jest Isofix?

To uniwersalny system umożliwiający mocowanie fotelików samochodowych bezpośrednio do konstrukcji auta. Takie rozwiązanie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa podczas transportu i znacząco ułatwia wyjmowanie i ponowny montaż fotelika w aucie. Takie systemy są szczególnie przydane w transporcie najmłodszych dzieci, gdy znacznie wygodniej jest wyjąć dziecko razem z fotelikiem, który może pełnić funkcję lekkiego nosidełka, niż za każdym razem je z niego wypinać. Wśród najlżejszych konstrukcji fotelików pasujących do bazy Isofix wymienić możemy model Maxi Cosi Cabriofix wyposażony w intuicyjny system montażu. Wystarczy kilka ruchów, by wypiąć lub zapić fotelik w bazie Isofix, co jest rozwiązaniem optymalnym, gdy dziecko przewozimy różnymi autami.

Niska waga to nie wszystko

Choć fotelik Maxi Cosi Cabriofix uznawany jest za jeden z najlżejszy na rynku, to jednak nie jest to jego jedyną zaletą. Poza niską wagą i intuicyjnym, niezwykle praktycznym systemem montażu, fotelik tej serii charakteryzuje się również zaawansowaną konstrukcją zwiększającą bezpieczeństwo przewożonego w nich dziecka. Do jego produkcji wykorzystano najwyższej jakości materiały energochłonne, wyposażono w rozbudowane osłony boczne i specjalne rozwiązania, które pomagają w optymalnym rozłożeniu sił oddziałujących na dziecko w momencie gwałtownego hamowania czy wypadku. Co ważne, fotelik tej serii rośnie wraz z dzieckiem, dzięki czemu komfort podróżowania malucha pozostaje na wysokim poziomie od pierwszych dni jego życia, do momentu, gdy przesiądzie się na większy fotelik.

Dzięki niezwykle niskiej wadze foteliki Maxi Cosi Cabriofix są sprzętem bardzo wygodnym w codziennej obsłudze. Ich waga oscyluje w granicach 3,5kg, dzięki czemu noszenie fotelika wraz z dzieckiem nie sprawia najmniejszych trudności. Pomimo lekkiej konstrukcji, fotelik wciąż gwarantuje dziecku wysoki poziom bezpieczeństwa podróżowania, minimalizując ryzyko urazów, do jakich może dojść w czasie kolizji drogowej. To sprzęt nowoczesny i funkcjonalny, a przy tym wyróżniający się modnym designem.

Redakcja ShirtCreate

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspirujemy do świadomego życia, piękna i zdrowia. Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie mody, urody, zdrowego stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

słoiczki na kremy
Szybka pożyczka bez odmowy
komfort dziecka

Jesteś zainteresowany reklamą?

komfort dziecka