ShirtCreate.pl

Moda, Uroda, Lifestyle, Zakupy

Lifestyle Zakupy

Ekologiczne produkty do sprzątania domu

Ekologiczne produkty to nie tylko jajka, sery i inne produkty spożywcze. Nie znajdziemy ich tylko w kosmetykach i specjalistycznych sklepach. Ekologia zawitała także w dziale z produktami do sprzątania! Nie trzeba już chemicznych detergentów i tysiąca chusteczek. Obecnie na rynku jest już kilkanaście firmy wytwarzających bezpieczne dla środowiska środki sprzątające. Dziś przedstawimy niektóre z nich oraz sprzedamy Wam patenty na domowe, ekologiczne produkty do sprzątania!

Jakie są ekologiczne produkty do sprzątania i gdzie je kupić?

Niestety ekologiczne detergenty nie są jeszcze aż tak popularne, żeby znaleźć się w regularnej sprzedaży w sklepach. Jednak bez problemu dostaniemy je w Internecie. Dodatkowo na różnych stronach możemy znaleźć wiele cennych informacji o tym, jak należy stosować produkty oraz co powinno znaleźć się w ich składzie.
Ekologiczne produkty do sprzątania znajdziemy praktycznie z każdej kategorii. Mamy płyny do szyb, do naczyń, do prania, do mycia łazienki i kuchni. Wszystko możemy posprzątać przyjaznymi dla środowiska produktami. Wcale nie są one słabsze lub gorsze od silnych detergentów. Równie dobrze radzą sobie nawet z kamieniem i zaciekami!

Domowe środki do sprzątania domu – przepisy

Zacznijmy od najłatwiejszych, a zarazem najskuteczniejszych przepisów. Do ich przygotowania potrzebujemy aż… jednego składnika! Soda oczyszczona ma nieopisane możliwości w czyszczeniu różnych urządzeń i miejsc w domu. Można jej używać do mycia naczyń razem z olejkiem cytrynowym i octem, który również jest świetnym środkiem. Odkaża i nabłyszcza nasze talerze i inne przedmioty! Soda oczyszczona świetnie sprawdza się na przypalonych patelniach i garnkach – wystarczy razem z wodą zagotować ją w zniszczonym naczyniu i po kilkunastu minutach wylać. Zostaw garnek lub patelnie na noc, a rano łatwo zeskrob przypaleniznę. Gotowe!
W domu możemy przygotować miksturę do szeroko pojętego sprzątania – można nią czyścić szafki, blaty oraz inne powierzchnie. Wystarczy połączyć ze sobą wodę, ocet spirytusowy, boraks oraz dowolne olejki. Ten rozczyn poradzi sobie z każdym brudem! Ogólnie do sprzątania domu wystarczy kilka składników. Zakup cytrynę, sodę oczyszczoną, ocet, sól i kwasek cytrynowy. Z pomocą tych kilku tanich produktów posprzątasz cały dom!

Ekologiczne nie znaczy drogie!

Jeśli zapoznałeś się kiedyś ze składem popularnych detergentów do sprzątania w domu, to wiesz, że ilość chemii przekracza wszelkie pojęcie! A wszystko to spływa później wraz z ściekami do odpływu. Nie zanieczyszczajmy środowiska przez używanie chemii na każdym kroku. Co więcej, stosując ekologiczne środki do sprzątania przygotowane samemu zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy! Wykorzystuje się do nich naprawdę tanie produkty, które najczęściej zawsze mamy w domu. Warto więc wypróbować takie metody, gdyż nic na tym nie stracimy. Co więcej, możemy nawet wiele zyskać! Przepisy na środki czyszczące nie są skomplikowane więc każdy sobie z nimi poradzi i nie stracimy na tym dużo czasu. Spróbujcie – warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.