Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jakie cienie do powiek kupić?

27 września, 2019


Makijaż oka należy do najbardziej wymagających i często skomplikowanych. Jednak jego dobre wykonanie pozwala na uzyskanie oszałamiającego efektu. Oko najczęściej jest głównym elementem całego makijażu. Dziś zajmiemy się tematem cieni do powiek. To właśnie od nich w większości zależy jakość oraz wygląd makijażu oka. Podpowiemy, jakie cienie do powiek kupić.

Jakie powinny być cienie do powiek?

Są trzy kwestie, jakie muszą spełniać porządne i dobre cienie. Jest to trwałość, pigment i konsystencja. Jeśli zależy nam na dobrym makijażu, który będzie się łatwo wykonywać, to musimy kupić naprawdę sprawdzone i polecane cienie.
Jeśli chodzi o trwałość, to cienie powinny wytrzymać na oku minimum kilka godzin. Nie mogą się rolować, ścierać, osypywać ani blaknąć. Oczywiście pod cień trzeba nałożyć specjalną bazę. Przedłuża ona trwałość i zabezpiecza produkty przed przemieszczaniem się. Cienie jednak same w sobie powinny być dość trwałe.
Pigment to gwóźdź programu. Zależy nam przede wszystkim na mocnym kolorze, który nie będzie się bardzo wytrącał podczas pracy z pędzlem. Często w palecie widzimy cudowne kolory i nawet sprawdzając je palcami wydają się bardzo dobrze napigmentowane. Jednak nakładając je na oczy i rozcierając tracą cały swój kolor. Sprawdźmy też, że podczas pracy z cieniami nie powstają plamy. Czasem za duża ilość pigmentu również jest zła, gdyż nie da się z nimi nic zrobić.
Konsystencja cieni może o nich dużo powiedzieć. Najlepsza jest delikatnie masełkowa, gdyż wtedy cień odpowiednio się lepi, a jednocześnie dobrze rozciera. Nie kupujmy cieni suchych, prawie jak kreda. Mają niskiej jakości pigment i mogą się mocno osypywać na całej twarzy. Więcej z nas spadnie niż osadzi się na powiece!

Jakie cienie do powiek kupić?

Mamy do wyboru kilka opcji. Najpopularniejszą są palety, które zawierają kilka do kilkunastu cieni. Są oczywiście takie, gdzie mamy ich aż kilkadziesiąt, jednak nie są one najlepsze. Lepiej kupić kilka mniejszych. Są także pojedyncze cienie, które możemy kompletować na przykład w palecie magnetycznej. To świetny sposób na skompletowanie ulubionych kolorów w jednym miejscu. Każdy cień będzie przemyślany i chciany! Na start najlepiej jednak kupić gotową paletę z podstawowymi kolorami. Spokojnie wystarczy taka ze średniej półki, jednak warto poczytać opinie, która dobrze się sprawdza. Jeśli mamy większy budżet nic nie stoi na przeszkodzie w zakupie lepszej palety. Jednak nie porywajmy się na ilość, wystarczy około 6 cieni aby już stworzyć ciekawe makijaże. Dużą rolę grają także pędzle, dlatego wyposażmy się w mały zestaw z pędzlem do nakładania cieni, do rozcierania, jeden precyzyjny oraz płaski. Z takim wyposażeniem można zacząć przygodę z makijażem!
Jeśli jesteś już doświadczona, warto pomyśleć o zakupie droższej palety, być może marki Nabla lub jednej z amerykańskich firm dostępnych w najlepszych drogeriach, jak Sephora lub Douglas. Z pewnością zauważysz różnice i będziesz jeszcze bardziej wkręcona w makijaż oka! Być może stanie się on Twoim hobby?

Redakcja ShirtCreate

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspirujemy do świadomego życia, piękna i zdrowia. Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie mody, urody, zdrowego stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ochrona i antyoksydacja skóry
Makijaż w pośpiechu

Jesteś zainteresowany reklamą?