Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Makijaż w pośpiechu – kosmetyki, które ułatwią Ci wyjście w kilka minut

25 września, 2023 Makijaż w pośpiechu

W nadmiarze obowiązków i szybkim trybie życia wiele osób wykonuje podstawowe czynności w pośpiechu. Dotyczy to również makijażu, na które nie wszystkie panie mają wystarczająco dużo czasu każdego ranka. Jak podkreślać swój wygląd, zmagając się z ciągłym pośpiechem? Wybierając odpowiednie kosmetyki projektowane pod kątem możliwie jak najprostszej i najszybszej aplikacji.

Podkłady w pudrze i kamieniu

Zanim przystąpisz do makijażu oczu czy ust, najpierw warto zająć się cerą. Najczęściej wybierane są podkłady w płynnej formie, które idealnie pokrywają skórę i tuszują jej drobne niedoskonałości. Warto jednak wiedzieć, że podkłady w płynie wymagają pewnej wprawy podczas aplikacji, użycia gąbki lub pędzla i odpowiedniego rozprowadzenia kosmetyku. Jeśli chcesz zrobić to szybko i sprawnie, wybierz podkład w pudrze bądź kamieniu.

Jak nakładać podkład w pudrze? Bardzo często w opakowaniu znajduje się niewielka gąbeczka, która idealnie się do tego nada. Do rozprowadzania takiego podkładu możesz równie dobrze użyć pędzla albo opuszków palców. Drobna niedokładność podczas nakładania będzie przy nim mniej widoczna niż w przypadku płynnych kosmetyków.

Tusze ze szczoteczką rozczesującą rzęsy

Co zabiera najwięcej czasu podczas nakładania tuszu na rzęsy? Unikanie grudek i pilnowanie, żeby rzęsy się nie sklejały! Wiele produktów opracowywanych jest pod kątem ograniczenia tych zjawisk, jednak największe znaczenie ma tu odpowiednia szczoteczka. Powinna ona delikatnie rozczesywać rzęsy, rozdzielając je i jednocześnie pokrywając równomierną warstwą tuszu już od nasady. Zwróć uwagę na szczoteczki z długim włosiem, które docierają do wszystkich rzęs nawet podczas nakładania wielu warstw tuszu.

Eyelinery we flamastrze

Klasyczna kreska na powiece świetnie podkreśla oko i nadaje mu pożądanego kształtu. Kreska może być wykonana w różnym stylu i dopasować się do bardzo wielu makijaży. Jej wykonanie nie zawsze jest jednak proste, a nie każda kobieta ma czas na podejmowanie wielokrotnych prób.

Chcesz łatwo i szybko stworzyć idealną kreskę na powiece? Wypróbuj eyeliner we flamastrze. Nie rozmazuje się, wysycha znacznie szybciej niż produkty w płynie i znacznie łatwiej stworzyć nim idealne podkreślenie makijażu.

Szablony do podkreślania brwi

Czas przejść do brwi. Do ich makijażu używa się głównie kredek i cieni, poprawiając ich kształt, układając i podkreślając kolor. Nadanie im odpowiedniego kształtu bardzo efektywnie podkreśla wizerunek, jednak nie zawsze jest proste. Jeśli nie masz na to zbyt wiele czasu, w pośpiechu Twoje zadanie będzie dodatkowo utrudnione.

Szablony do brwi to wycięte formy w identycznych kształtach, które wystarczy przyłożyć do twarzy w odpowiednim miejscu i wypełnić kolorowym kosmetykiem. Zajmie Ci to jedynie chwilę, a codziennie będziesz cieszyć się idealnie wyglądającymi brwiami.

Paletki z cieniami i pomadkami

Lubisz podkreślać swój makijaż kolorowymi cieniami i pomadkami, jednak brakuje Ci na to czasu? Zwróć uwagę na poręczne paletki, w których znajdziesz wszystkie niezbędne kosmetyki, często od razu w zestawie z odpowiednimi pędzelkami i innymi aplikatorami, a nawet lusterkiem. Wybierz dla siebie niewielkich rozmiarów paletkę z odpowiednimi odcieniami. Z pewnością przyda Ci się nie tylko w domu, ale i poza nim. Wygodne zamykanie i mały rozmiar sprawia, że taką paletkę możesz zabrać ze sobą do pracy czy na spotkanie, by w każdej chwili móc skontrolować i poprawić swój makijaż.

Materiał oznaczony

Redakcja ShirtCreate

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspirujemy do świadomego życia, piękna i zdrowia. Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie mody, urody, zdrowego stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ochrona i antyoksydacja skóry
Makijaż w pośpiechu

Jesteś zainteresowany reklamą?