ShirtCreate.pl

Moda, Uroda, Lifestyle, Zakupy

Moda

Super buty dla każdego

Moda uwielbia zataczać kręgi i kręcić ósemki. Wraca jak bumerang rzucony w prawą ręką aborygena. Lecz zwykle wraca odmieniona. i chcę się pokazać z jak najlepszej strony. Niby to już było, ale jednak zaskakuje nas trochę i wprowadza stan podziwu godny informacji z pierwszych stron gazet. Nie wierzycie? Czyżby? To zgoła niepodobne.

Niech moda przemówi i sama się wytłumaczę

Czy ktoś pamięta, z czego słynęła angielska królowa Wiktoria panująca w 19 wieku? Jako nastolatka trafiła na angielski dwór i panowała na nim przez wiele wiele lat.

Nie o polityce jednak chcemy snuć te rozważania. Królowa angielska Wiktoria hanowerska została matką chrzestną butów. Był to oryginalny fason dotąd niespotykany.

Zamówiła u swojego nadwornego szewca buty, które później ochrzczono nazwą sztyblety.

Dziś sztyblety męskie skórzane nosi co drugi młody człowiek. Wystarczy popatrzeć na ulicy. Różne kolory i materiały. Zmienił się też krój. buty zaprojektowane jako obuwie do jazdy konnej dla pań przeszły metamorfozę i stały się lekko przysadziste nawet zawadiackie. Po prostu wygodne obuwie na co dzień.

Historia od sznurówki

Historia zaczęła się od zaplątanej w strzemię sznurówki królewskiej. Królowa po zakończonych biegach konnych w terenie powróciła do pałacu. jakie było jej zdziwienie, kiedy stwierdziła, że nie możesz usiąść z konia. Coś trzymało za nogę i nie puszczało ze strzemiona nogi, która uwięziła tam na dobę. Sznurówka zasadzie zginęła się tak mocno, że trzeba było ją z pewnością odciąć. Jeszcze tego samego dnia królowa wpadła na pomysł. Wymyśliła, że buty nie powinny mieć sznurówek. Wtedy z pewnością nic nie zaplącze się strzemię.

następnego dnia królewski szewc otrzymał zamówienie na buty do jazdy konnej bez sznurowadeł. Sprawił się dobrze i po kilku dniach królowa dostała swoje nowe buty. Zamiast kłopotliwych sznurowadeł po obu stronach cholewy zmyślny szewc szył dwa pasy gumy.

Sami widzicie, że to kawał historii.

Po więcej inspiracji zajrzyj na Renee.pl: https://www.renee.pl/