ShirtCreate.pl

Moda, Uroda, Lifestyle, Zakupy

Moda Zakupy

Kiedy zaczynają się wyprzedaże?

Kto z nas nigdy nie kupił nic na wyprzedażach, nich pierwszy rzuci kamieniem! Każdy lubi płacić mniej i oszczędzać, jeśli tylko jest taka możliwość. Wyprzedaże zawsze ściągają do sklepów tłum ludzi, którzy od dawna polują na wymarzoną torebkę czy nową parę butów. Jednak czasem orientujemy się w połowie ich trwania i nic już nie ma! Jak to się stało, że nie wiedziałam kiedy zaczynają się wyprzedaże?! Z naszym artykułem już nigdy ich nie przegapisz!

Kiedy zaczynają się wyprzedaże w ciągu całego roku?

Ogólnie w ciągu roku mamy cztery okresy wyprzedażowe. Przede wszystkim największe promocje odbywają się podczas wyprzedawania kolekcji zimowych i letnich. Pierwsze z nich rozpoczynają się już w połowie Grudnia i trwają czasem nawet do marca. Jeśli chcemy po taniości kupić coś z letnich kolekcji, musimy poczekać do przełomu lipca i sierpnia.
Kolejne etapy wyprzedażowe to tak zwane „mid season sale” czyli wyprzedaże śród -sezonowe. Podczas nich wyprzedawane są produkty z kolekcji wiosennych i jesiennych. Tutaj również dostaniemy bardzo okazyjne ceny, jednak nie są to te „główne” wyprzedaże. Jednak zawsze coś może uda się upolować!

Specjalne dni wyprzedażowe i okazyjne w ciągu roku

Oprócz klasycznych wyprzedaży mamy także specjalne „święta zakupowe”. Takie tradycje przyszły do nas zza oceanu. W Stanach Zjednoczonych każdy wie, kiedy odbywa się Black Friday lub Cyber Monday. Co to oznacza w praktycę?
„Czarny Piątek” to amerykańskie święto komercyjne odbywające się właśnie w piątek po Święcie Dziękczynienia. To właśnie po nim rozpoczyna się sezon zakupów świątecznych na Boże Narodzenie. Ta zakupowa tradycja sięga początku XXI wieku. Podczas tego dnia mamy okazję skorzystać z mnóstwa rabatów i przecen w wielu różnych sklepach, nie tylko w tych z ubraniami. Praktycznie każda firma bierze udział w tym święcie.
Jeśli jednak nie lubimy szału zakupów w sklepach, tuż po Czarnym Piątku możemy skorzystać z Cyber Poniedziałku! To raj dla każdego fana internetowych zakupów. W ten dzień odbywają się najlepsze promocje w różnych platformach sklepowych. Bez wychodzenia z domu i latania w tłumie ludzi! Cyber Poniedziałek jest „młodszą” tradycją od Czarnego Piątku. Powstał na skutek popularyzacji zakupów internetowych.

Szał zakupów podczas wyprzedażowych dni!

Jeśli już wiemy, kiedy zaczynają się wyprzedaże, możemy się na nie odpowiednio przygotować. Przede wszystkim przemyślmy, co tak naprawdę chcemy kupić. Nie ma sensu kupować 10 koszulek, które tak naprawdę nie są nam potrzebne, bo w szafie czeka kolejne 10. Nie wydawajmy pieniędzy bez sensu – kupmy to, co naprawdę nam się podoba i jest potrzebne! Warto też wcześniej śledzić oferty, które nas interesują. Będziemy mogli sprawdzić, o ile tak naprawdę zmieniła się cena. Warto kontrolować, czy produkt za szybko się nie wyprzedaje, żeby nie zostać z niczym. Pamiętajmy też, że wyprzedaże trwają zarówno stacjonarnie, jak i online. Często zdecydowanie łatwiej jest zamówić ubrania z dostawą do sklepu niż szukać swojego rozmiaru w porozrzucanych produktach.