ShirtCreate.pl

Moda, Uroda, Lifestyle, Zakupy

Lifestyle Zakupy

Fotografia natychmiastowa – jak zachować chwilę na zawsze?

Zdjęcia towarzyszą nam już od dziesiątek lat. Od czarno-białych, przez wywoływane z analogów, aż po smartfonowe fotografie. Niegdyś ogromną popularnością cieszyły się tak zwane „polaroidy”. Były to aparaty, które natychmiast „wywoływały” zdjęcia. Obecnie na rynku znowu mamy dostępne nowe modele tych cacek. Jeśli ktoś marzy, żeby otrzymywać od razu klimatyczne zdjęcie, to ten artykuł jest dla niego! Oto fotografia natychmiastowa.

Na czym polega fotografia natychmiastowa, czyli jak to działa?

Fotografia natychmiastowa cieszyła się największą popularnością już w latach 60’ i 70’ ubiegłego wieku. Wtedy to słynne polaroidy umożliwiały wywołanie zrobionego zdjęcia w ciągu kilku sekund. Były to aparaty analogowe ze specjalnym rodzajem wkładu filmowego. Obecnie działanie opiera się na tym samym opisie.
Wszystko opiera się na działaniu światła, które naświetla specjalny wkład filmowy. Po krótkim czasie tusz rozprowadza się po papierze i ukazuje się nam fotografia. Ma ona niezwykły, analogowy klimat. Wydrukowane zdjęcie to jedyna kopia zatrzymanej chwili. To dodaje jeszcze większe magii całemu urządzeniu i jego działaniu. Jedno zdjęcie – tysiące wspomnień!
Trzeba jednak wiedzieć, jak postępować z samym wywołanym, a raczej dopiero wywołującym się zdjęciem. Kiedyś wydrukowaną kliszę brało się w dłoń i machało się aż do rozprowadzenia tuszu i ukazania fotografii. Obecnie jest zupełnie inaczej! W instrukcjach obsługi znajdujemy zalecenie, aby zdjęcie schować w zaciemnione miejsce, najlepiej ciepłe. Nie powinno się wystawiać wywołującej się fotografii na światło!

Nowoczesne aparaty natychmiastowe, czyli urządzenia Fujifilm

W dzisiejszych czasach najpopularniejszymi aparatami natychmiastowymi są te spod szyldu Fujifilm. To właśnie ta firma nadała drugie życie fotografii natychmiastowej. Do wyboru mamy różne modele z różnych półek cenowych. Najbardziej przystępne i popularne są modele Instax. Są bardzo poręczne i uroczo wyglądają. Dostępne są w wielu pięknych kolorach. Wywołują one małe, prostokątne zdjęcia. Kupuje się do nich wkłady umożliwiające zrobienie 10 zdjęć. Najlepiej zakupić model 8 lub 9. Mają one różne tryby fotografii dostosowane do warunków oświetlenia. Dodatkowo model 9 ma specjalne lusterko z przodu umożliwiające wykonanie „selfie”. Są te aparaty Fujifilm, które drukują większe odbitki, kwadratowe. Są one jednak droższe i należą do wyższej półki cenowej.

Czy warto zacząć swoją przygodę z fotografią natychmiastową?

Mimo tego, że w obecnych czasach królują smartfony i przechowywanie wszystkiego w pamięci telefonu lub komputera, to nostalgiczna fotografia natychmiastowa przyciąga coraz większe grono fanów. Nic dziwnego, w modzie jest powrót do zeszłych lat. Co więcej ludzie zaczynają zauważać przemijalność zdjęć przechowywanych „w chmurze”. Często o nich zapominamy, zmieniamy urządzenie i nigdy już nie wracamy do utraconych fotografii. Jeśli jednak zrobimy zdjęcie i od razu będziemy mieć je w namacalnej formie, wspomnienia zostaną z nami na zawsze. Do tego w niezwykłym, analogowym klimacie. Polecamy spróbować fotografii natychmiastowej każdemu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.