ShirtCreate.pl

Moda, Uroda, Lifestyle, Zakupy

Uroda Zdrowie

Medycyna estetyczna – co warto wiedzieć?

Medycyna estetyczna z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Od małych zabiegów wstrzykiwania kwasów, do poważnych operacji zmieniających rysy twarzy. Oferty poszczególnych klinik są naprawdę bogate i zawierają multum różnych zabiegów. Każdy ma w sobie coś, co chciałby poprawić. Może medycyna estetyczna to poprawi i wyzbędzie nas od kompleksów? Sprawdźmy, co warto o niej wiedzieć!

Czy jest medycyna estetyczna?

Jest to oczywiście pełnoprawny dział medycyny. Nie zajmuje się on jednak ratowaniem życia, jednak jego komfortem. Służy podniesieniu tego komfortu. Dotyczy on ludzi zdrowych, gdyż niektóre choroby wykluczają z możliwości przeprowadzenia różnych zabiegów. Medycyna estetyczna zajmuje się takimi problemami, jak oznaki starzenia oraz niedoskonałości wyglądu. Z jej pomocą można zregenerować skórę, poprawić mankamenty urody oraz zmienić swój wizerunek. Obejmuje szereg różnych zabiegów wykorzystujących urządzenia z szerokiego przekroju. Od małych igieł aż pod duże urządzenia laserowe.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi w klinikach medycyny estetycznej?

Oczywiście nie każda dziecina medycyny estetycznej cieszy się taką samą popularnością. Ludzie zwykle chcą tylko poprawić swój wygląd, dlatego drobne zabiegi, takie jak powiększanie ust czy wypełnianie zmarszczek są zdecydowanie bardziej popularne od poważnych operacji. Chociaż powiększanie biustu i korekta odstających uszu czy dużego nosa również są często wybierane!
Jednak pacjenci, którzy chcą zmienić kształt danej części ciała, coś pomniejszyć lub powiększyć, zwykle rezygnują po zapoznaniu się z całym przebiegiem zabiegu. Niestety, nie polega to tylko na krótkim zabiegu i wyjściu do domu. Bardzo ważny jest okres po zabiegu, tak zwana rekonwalescencja. Oczywiście trzeba też wiedzieć, że nie każdy zabieg możemy na sobie wykonać. Istnieje kilka różnych przeciwskazań do wykonywania niektórych operacji.

Na czym polega rekonwalescencja i z czym to się wiąże?

Rekonwalescencja to okres pooperacyjny, w którym pacjent dochodzi do siebie. Dotyczy to operacji biustu, nosa, uszu oraz innych poważnych zabiegów. Po mocnej ingerencji w ciało potrzeba chwili czasu na jego zregenerowanie i powrót do dawnej kondycji. Czasem trwa to kilka tygodni, a czasem nawet miesięcy.
Zwykle w okresie pooperacyjnym należy powstrzymać się od wykonywania niekoniecznych czynności, zabroniona jest również aktywność fizyczna. Niewskazany jest wszelki stres i nerw. Najważniejsze to stosować się do zaleceń lekarza i zażywać przepisane leki. Nawet w przypadku mniej ingerencyjnych zabiegów, jak mikrodermabrazja, złote nici czy wstrzykiwanie kwasu hialuronowego ważne jest zachowywanie odpowiednich zaleceń. Wystarczy słuchać lekarzy aby uniknąć niebezpiecznych powikłań.
Obojętne, czy to zabieg chirurgiczny czy drobne powiększenie ust, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie oraz zatroszczenie się o wybór najlepszego specjalisty. Medycyna estetyczna powinna poprawić wygląd i samopoczucie, jednak niepowołane osoby mogą nam poważnie zaszkodzić. Dlatego rozważnie wybierajmy klinikę i sprawdzajmy informacje z różnych źródeł. Bezpieczeństwo przede wszystkim!