Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Słoiczki na kosmetyki- rodzaje, zalety, zastosowanie.

21 czerwca, 2023 słoiczki na kremy


W branży kosmetycznej wykorzystuje się różnego rodzaju opakowania, takie jak słoiczki szklane czy też te wykonane z tworzyw sztucznych. Pojemniki tego typu znajdują również zastosowanie w branży spożywczej czy farmaceutycznej. Co warto o nich wiedzieć?

Jakie są zalety szklanych opakowań?

Słoiki szklane to świetny wybór na opakowania kosmetyczne, gdyż wykazują się obojętnością chemiczną, a ponadto są odporne na wysokie temperatury. Takie pojemniki nie wchodzą w reakcję z zawartością, czy też z substancją znajdującą się na zewnątrz. Szkło nie przepuszcza oraz nie rozpuszcza się w związkach chemicznych. Nie wpłynie więc na jakość czy też smak znajdującej się w słoiku substancji. Pomimo podgrzania, słoiki szklane nie wydzielają szkodliwych związków chemicznych. Takie produkty są trwałe i wytrzymałe, oprócz tego można nadać im drugie życie.

Słoiki na kosmetyki z tworzywa PET- jakie są ich zalety?

Słoiki na kosmetyki z tworzywa PET są łatwe do wyczyszczenia. Można je oddać do odpadów recyklingowych. Ponadto pozwalają na bezpieczny transport produktów. Nie stłuką w przypadku upuszczenia ich na ziemię. Ich zaletą jest też to, że mają niską wagę. Ze względu na to, że są trwałe i łatwe w transporcie, wiele firm kosmetycznych stawia właśnie na nie.

Słoiki na kosmetyki- zastosowanie

Tego typu artykuły są często wykorzystywane jako słoiczki na kremy, emulsji i żele, a więc substancje dosyć gęste. Opakowania o szerokiej średnicy mogą też być użyte do przechowywania w nich suplementów wzmacniających włosy czy też poprawiających koloryt cery. Znajdują one też zastosowanie jako pojemniki na balsamy do ciała, chłodzące kremy po opalaniu, maski do włosów. Mniejsze artykuły o pojemności 5,10 czy 15 ml przydadzą się do pakowania balsamów, pomadek i odżywek do ust. Jak widać, są to pojemniki o wszechstronnym zastosowaniu. Kosmetyki znajdujące się w nich są chronione przed czynnikami zewnętrznymi, wodą i skokami temperatur. Warto je trzymać w takim miejscu, aby nie doszło do ich przypadkowego uszkodzenia wskutek upadku.

Czy da się później wykorzystać słoiki po kosmetykach?

Tak, słoiczki na kremy, balsamy i inne substancje można z łatwością ponownie wykorzystać. W ten sposób możemy zadbać o środowisko naturalne. Słoiki na kosmetyki sprawdzą się też do innych celów. Oczywiście, przed ich ponownym użyciem należy je wyczyścić. Takie słoiki mogą służyć do przechowywania wszelkiej maści drobiazgów jak np. artykuły do włosów. W większych słoikach można też trzymać waciki czy patyczki do czyszczenia uszu. Za ich pomocą da się też przygotować oryginalny prezent dla bliskiej nam osoby.

Redakcja ShirtCreate

Witaj w naszej redakcji, gdzie inspirujemy do świadomego życia, piękna i zdrowia. Jesteśmy Twoim przewodnikiem po świecie mody, urody, zdrowego stylu życia i osobistego rozwoju.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

słoiczki na kremy
Szybka pożyczka bez odmowy
komfort dziecka

Jesteś zainteresowany reklamą?

komfort dziecka