ShirtCreate.pl

Moda, Uroda, Lifestyle, Zakupy

Lifestyle Uroda

Kosmetyki mineralne – jak stosować?

Makijaż to hobby lub nawet pasja niejednej z nas. Każda lubi dobrze wyglądać, a czasem chcemy po prostu poprawić swój wygląd i zaszaleć ze stylizacją. Jak wiadomo, kosmetyków nigdy za wiele, dlatego warto próbować nowych rzeczy. Dziś zajmiemy się specjalnym działem makijażu, są nim kosmetyki mineralne. Przedstawimy ich charakterystykę i zastanowimy się, czy warto spróbować ich na swojej twarzy? Zapraszamy do artykułu!

Czym są kosmetyki mineralne?

Co odróżnia kosmetyki naturalne od ich zwykłych odpowiedników? Przede wszystkim ich delikatność i hipoalergiczność. Mineralne kosmetyki świetnie nadają się do problematycznej skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej i delikatnej. Co więcej, makijaż tymi preparatami można wykonywać nawet po inwazyjnych zabiegach na cerze, takich jak mikrodermabrazja, a nawet po operacjach plastycznych.
Cały sekret polega na ich w pełni naturalnym składzie. Dodatkowo sam skład jest krótki i zawiera tylko najpotrzebniejsze elementy. Nie mają więc niepotrzebnych zapychaczy i składników, które mogą wywoływać niepożądane uczulenia. Najczęściej kosmetyki mineralne są zrobione z tlenków cynku, dwutlenków tytanu i pigmentów, które także pochodzą z natury. Produkty najczęściej mają postać pudrów, jednak nie ma problemu z nakładaniem ich na twarz.

Za co odpowiadają poszczególne składniki kosmetyków mineralnych?

Każdy składnik kosmetyków mineralnych znalazł się w nich nie bez przyczyny. Mimo krótkie składu mają bardzo mocne działania, oczywiście bardzo łagodne dla skóry. Pierwszy element, czyli tlenek cynku jest przede wszystkim potrzebny do odkażania skóry. Wykazuje właściwości antybakteryjne. Ma też działanie ściągające i wysuszające na drobne niedoskonałości. Jednak jednocześnie wpływa na szybsze gojenie się podrażnień. Z kolei dwutlenek tytanu ma za zadanie chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych. To naturalny filtr UV SPF15. Niezbyt znany składnik, jednak bardzo dobrze wpływający na rozświetlenie cery to mika. Za pigment często odpowiada tlenek żelaza, nadaje podkładom i pudrom odpowiedni odcień.
Kosmetyki z takim składem nikomu nie zaszkodzą i nie wywołają uczulenia. Są niezwykle delikatne i dają naturalny, rozświetlający efekt. Jednak możemy także uzyskać mocniejsze krycie przez nałożenie kilku warstw. Nie bójmy się efektu maski, gdyż odpowiednio stosowane kosmetyki mineralne idealnie wtapiają się w skórę. Należy dobrze je rozprowadzić za pomocą pędzla, a będziemy wyglądać naturalnie i promieniście!

Kosmetyki mineralne – czy warto?

Naszym zdaniem – zdecydowanie tak! Nie mają one żadnych przeciwskazań, a więc powinny sprawdzić się każdemu. Nadają się zarówno do tłustej, trądzikowej cery, jak i wrażliwej i suchej. Jeśli zastanawiamy się, jaka jest ich cena, nie musimy się martwić. Istnieje wiele różnych marek, które proponują swoje kosmetyki w bardzo szerokim przekroju cenowym. Możemy także wypróbować działanie produktów prosząc o próbki. Wtedy przekonamy się, czy kosmetyk na pewno się u nas sprawdzi i czy umiemy z nim pracować. Warto spróbować, gdyż to naprawdę świetne produkty!