ShirtCreate.pl

Moda, Uroda, Lifestyle, Zakupy

Lifestyle Zdrowie

Jak rzucić palenie?

Palenie papierosów to jeden z największych nałogów na świecie. Mimo, iż świadomość powagi problemu i szkodliwości tytoniu jest coraz większa, to wciąż problem nie jest rozwiązany. Wiele ludzi dalej oddaje się nałogowi i nie chce z tym nic robić. Dlatego by jeszcze bardziej podwyższyć świadomość i walczyć ze szkodliwością papierosów przedstawimy Wam sposoby na to, jak rzucić palenie.

Jak nam szkodzą papierosy?

Zacznijmy od tego, co mają w sobie papierosy. A uwierzcie, że nie mają nic dobrego! Choć wydaje się, że przecież tytoń zamknięty w bibułce dodatkowo z filtrem to wcale nie jest nic groźnego – wcale tak nie jest. Do tego wszystkiego dochodzą toksyny, niebezpieczne związki, różnego rodzaju substancje, które mają druzgocący wpływ na nasze zdrowie.
Liczba toksycznych związków wynosi ponad 4000! Wszystko to wdychamy do płuc razem z dymem papierosowym. Substancje rozchodzą się po całym organizmie. Wiele z nich ma działanie rakotwórcze. Palenie papierosów jest przyczyną 11 tysięcy zgonów dziennie. Szkodliwa nikotyna to związek odpowiedzialny za uzależnienie palacza. Do najgroźniejszych elementów zalicza się także tlenek węgla, cyjanowodór, substancje smoliste oraz fenole. To tylko namiastka trucizn, które wpuszczamy do naszego organizmu przez palenie papierosów.

Jak rzucić palenie?

Uzależnienie od papierosów opiera się na nikotynie. Dlatego najczęściej w terapii rzucenia palenia używa się półśrodków, zamienników tego związku. Tabletki lub plastry nikotynowe można dostać w każdej aptece. Zapewniają dawkę zaspokajającą głód nikotynowy, a więc nie mamy chęci na sięgnięcie po papierosa. Jednak często po odstawieniu suplementów, wracamy znowu do nałogu.
Warto więc wprowadzić do życia coś więcej. Przede wszystkim trzeba zmienić swoje myślenie i mieć bardzo dużo samodyscypliny. Musimy naprawdę chcieć wyzbyć się nałogu. Myślenie to połowa sukcesu. Bardzo polecana w terapii nałogu jest akupunktura. Stymuluje ona nasze ciało, relaksuje i przywraca dobre samopoczucie. A przy dobrym samopoczuciu chęć zapalenia mocno się obniża.
Pomyśl także o efektach jakie przyniesie wyzbycie się nałogu. Bez papierosów organizm ma więcej energii, nie odczuwa ciągłego zmęczenia, gdyż jest dobrze dotleniony. Poprawia się kondycja oraz zdrowie, nie występuje kaszel palacza. Poprawia się także nasza cera i ogólny wygląd. Nigdy więcej żółtych zębów oraz szarej skóry! Pomyśl także o zaoszczędzonych pieniądzach, które do tej pory trwoniłeś na papierosy.

Rzuć palenie i ciesz się długim życiem!

Żniwo, jakie zbiera nałóg palenia papierosów jest naprawdę przerażające. Niestety, walka z nim jest trudna i w gruncie rzeczy zależy od nas samych. Nic nie zdziała przymus i nakłanianie, jeśli osoba uzależniona nie widzi problemu. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak rzucić palenie, to znaczy, że szukasz pomocy. Wtedy najlepiej udać się do specjalisty lub poszukać porad w Internecie. Być może właśnie nasz artykuł pomoże Ci w wyzbyciu się szkodliwego nałogu. Spróbuj i wygraj z nikotyną!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.